A Discovery of Witches

2. října 2018 v 15:55 | Kelsey
Originální název: A Discovery of Witches
Český název: Čas čarodějnic
Země a rok vzniku: Velká Británie, 2018
Žánr: Fantasy / Romantický / Drama
Premiéra seriálu: 14.září 2018
Počet epizod: 1.série - 8
Délka epizody: 45 minut

Režie: Juan Carlos Medina, Alice Troughton
Scénář: Deborah Harkness, Ashley Pharoah, Kate Brooke, Sarah Dollard, Tom Farrelly

Herecké obsazení: Teresa Palmer, Matthew Goode, Alex Kingston, Valarie Pettiford, Owen Teale, Edward Bluemel, Louise Brealey, Malin Buska, Aiysha Hart, Trevor Eve, Lindsay Duncan, Tanya Moodie, Daniel Ezra, Tomiwa Edun, Greg McHugh, Aisling Loftus, Elarica Johnson, Gregg Chillin, Trystan Gravelle


A Discovery of Witches je britská televizní série založena na trilogii All Souls od spisovatelky Deborah Harkness. Seriál je pojmenován po první knize z knižní série, A Discovery of Witches. Produkční společností je Bad Wolf a Sky Productions. Seriál premiéroval 14.září 2018 ve Velké Británii na televizním kanálu Sky One, kdy se první série skládá 8 epizod.

Ve světě, ve kterém čarodějnice, upíři a démoni žijí nenápadně mezi lidmi, je Diana Bishop, geniální historička, poslední žijící čarodějnice z linie vynikajících a uznávaných čarodějnic. Diana se zdráhá přijmout svě dědictví a je ponořena v kariéře historičky, speciálně se zabývá alchymií. Diana navštíví Oxford, kde provede výzkum některých písemností Eliase Ashmolea. Vyžádá si manuskript Ashmole 782 a jakmile jej dostane, tak ihned pozná, že je v něčem unikátní. Když manuksript otevře, je šokována. Později se dozví, že manuskript Ashmole 782 je po dlouhou dobu považován za ztracený a že veškerá stvoření po tomto manuskriptu touží a hledají jej. Diana je obléhána a ohrožena a ví, že aby se ochránila, musí odhalit všechna tajemnství tohoto manuskriptu. Setká se s tajemným upírem, Matthewem Clairmontem, který jí nabídne pomoc. Jejich vzájemná přitažlivost je okamžitá, nepopiratelná a nevysvětlitelná, protože oba ví, že čarodějnice a upíři si navzájem nedůvěřují. Diana se rozhodne Matthewovi důvěřovat a přijme jeho pomoc, čímž vyvolají konflikt ve světě všech stvoření.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nattynax Nattynax | Web | 2. října 2018 v 16:29 | Reagovat

Jak už jsem psala pod jiným článkem, nečetla jsem knižní předlohu. S čím se po poslední epizodě trochu peru je právě to jejich rychlé sblížení, že jsou po tak krátkém čase pro sebe ochotni tolik riskovat. U Diany bych to chápala víc, je zmatená, v ohrožení, bez přátel. Od jedné čtenářky jsem četla, že právě tohle jí také na knize vadilo.

Po tvém článku už se na to divám trochu jinak. Jak čtu viz výš "jejich vzájemná přitažlivost je okamžitá, nepopiratelná a nevysvětlitelná", nebylo to od autorky zbrkle napsané, ale pdole všeho plánované. Vše nemusí dávat smysl, něco je zkrátka mezi nebem a zemí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama